Reprodukce obrazů Edvard Munch
Oceňujete dramatické malířské kompozice se silným emocionálním nábojem? Pokud ano, seznamte se s kolekcí reprodukcí obrazů Edvarda Muncha na bimago! Tento norský malíř a grafik z přelomu 19. a 20. století, působící v rámci expresionismu, vytvářel nevšední díla, která vyjadřují strach ze smrti a nemoci, stejně jako pocit osamělosti. Munchovy obrazy se vyznačují silnými konturami a bohatou barevností. Reprodukce Munchových obrazů, jako je slavný obraz „Výkřik“, zkrášlí váš obývací pokoj, kancelář nebo kavárnu a jistě upoutají pozornost každého obyvatele i návštěvníka.
Edvard Munch
Edvard Munch (12. prosince 1863 – 23. ledna 1944) byl norský malíř a grafik, který měl obrovský vliv na rozvoj expresionismu. Díla Edvarda Muncha, plná intenzivních a sugestivních obrazů utrpení, pomohla formovat německý expresionismus na počátku 20. století. Jeho nejslavnějším dílem je obraz Výkřik, který existuje ve více verzích. Vznikly čtyři barevné verze tohoto díla – dvě malby provedené temperou a dva pastelové kresby. Edvard Munch také vytvořil černobílé litografie se stejným tématem a méně známé dílo Madonna. V kategorii reprodukce obrazů Edvarda Muncha najdete motiv, který patří k nejslavnějším obrazům v dějinách umění! Najděte pro něj místo ve vašem domě!
Výkřik od Muncha
Nejslavnějšími obrazy Muncha jsou Výkřik z roku 1893 a jeho verze z roku 1895. Dynamická kompozice vtahuje diváka do jasně vnímatelného stavu psychického utrpení, což dává dílu ohromnou sílu působení. Zlověstné nebe, agresivní barvy a znepokojivé, nepravidelné linie mohou být zobrazením špatného duševního stavu, drtivé síly přírody, kondice moderního člověka nebo nadčasovou personifikací zoufalství. Munchův Výkřik má mnoho různých interpretací, což svědčí o univerzálním charakteru a emocionální hloubce tohoto díla.
Jedním z nejznámějších incidentů spojených s tímto obrazem byla krádež třetí verze v roce 2004 z Munch-museet v Oslu. Tři maskovaní muži donutili ochranku lehnout si na podlahu, poté strhli Výkřik a Madonnu ze stěn. Odvážná loupež se odehrála před zraky návštěvníků muzea. Po dvou letech, v roce 2006, policie odcizená díla našla, která byla ve velmi dobrém stavu. Dodnes je Munchův Výkřik považován za metaforu bolesti existence, samoty a především děsu, a je mistrovským dílem malířství.